Uniwersalny design

Data dodania: 04.05.2017


Jeśli planujemy budowę domu od podstaw lub myślimy o całkowitej renowacji, warto zastanowić się nad organizacją wystroju wnętrza w stylu uniwersalnym. Podpowiadamy, jakie rozwiązania zastosować, aby uniwersalny design zagościł w naszym wnętrzu.

Uniwersalny styl opiera się na stworzeniu przestrzeni dostosowanej do potrzeb wielu użytkowników, charakteryzuje go również to, że można go wprowadzić
w prosty sposób. Jednym z elementów, które zapewnią nam proste użytkowanie wnętrza jest wprowadzenie automatycznego systemu oświetlenia. Najczęściej
w parze z takim systemem idzie poręczny pilot, który umożliwi nam bezprzewodową kontrolę nad wewnętrznym oraz zewnętrznym oświetleniem. Współcześnie każdy nowoczesny dom jest wyposażony w taki system.

Podczas remontu lub budowy domu warto zrezygnować z odkrytych drewnianych powierzchni oraz płytek, które potrafią być niezwykle śliskie. Płytki można podzielić na mniejsze części, dzięki czemu zwiększy się ilość przerw miedzy nimi, a podłoga zyska nieco przyczepności. Jeśli jednak nie mamy możliwości zmiany rodzaju powierzchni poziomych, warto dodać do wystroju dywany, które uczynią podłogi przyjazne dzieciom i osobom starszym.

Wspinanie się po schodach staje się trudniejsze wraz z wiekiem domowników, dlatego warto projektować domy jednopoziomowe, a w projekcie wejścia pozbawić schodów. Takie rozwiązanie ułatwi nam wnoszenie zakupów oraz ciężkich przedmiotów, a także uczyni nasz dom miejscem przyjaznym i dostosowanym do potrzeb osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Ponadto, rozszerzenie rozmiaru drzwi nie tylko powiększy optycznie wnętrze naszego domu, ale także umożliwi osobom niepełnosprawnym bezproblemowe przemieszczanie się między pomieszczeniami.

Jeśli zależy nam na tym, aby w kuchni odnalazł się każdy z domowników, warto pomyśleć o regulowanych blatach kuchennych. Dodatkowa, mobilna powierzchnia zamontowana np. na kuchennej wyspie umożliwi korzystanie z kuchni nie tylko osobom poruszającym się na wózku, ale przede wszystkim dzieciom, które od najmłodszych lat będą mogły uczyć się pomagania rodzicom w kuchni.

Wymienione wskazówki można z łatwością wprowadzić do wnętrza każdego domu. Jeśli korzystamy z usług dewelopera, warto upewnić się, że weźmie pod uwagę nasze osobiste upodobania. Firma tlsdeveloper.pl dysponuje specjalnie przygotowaną ofertą dla klientów indywidualnych, która daje nam gwarancję na to, że dom powstanie zgodnie z wybranym przez nas standardem. Współpraca z odpowiednim deweloperem  umożliwi nam stworzenie idealnego domu o uniwersalnym charakterze.

Sprzedaż apartamentów w Kołobrzegu