Salon połączony z kuchnią – wady i zalety

Data dodania: 02.11.2017


Odwiedzając ostatnimi czasy znajomych z pewnością rzucił Ci się w oczy trend kuchni połączonej z salonem. Jego popularność nie powinna dziwić – jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również całkiem praktyczne. Jeśli dom ma sporą powierzchnię, przestrzeń wspólna stanowi tą część domu, gdzie codziennie spotyka się cała rodzina, a osoba przygotowująca posiłki może jednocześnie rozmawiać z najbliższymi. Często w tego typu kuchniach pojawia się wyspa, będąca umownym „oddzieleniem” tego pomieszczenia od salonu. Czy kuchnia połączona z salonem ma jakieś negatywne aspekty? Przekonaj się sam!  

Nowe domy Szczecin

Salon z kuchnią aranżacja

Kuchnia otwarta na salon stwarza wiele możliwości jej aranżacji. Coraz częściej przyszli właściciele domów decydują się na pojemne szafki, które będą w stanie pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne. Tego typu rozwiązanie zapobiegnie zagraceniu kuchni, a co za tym idzie – także salonu. Możesz postawić na szafki w podobnej kolorystyce co meble kuchenne – tak samo z podłogą – dzięki temu, całościowy projekt domu będzie prezentował się minimalistycznie.

Inne rozwiązanie to kuchnia otwarta w dawnym stylu. W tym przypadku widoczne jest to, co znajduje się w szafkach – możemy zaprezentować gustowną porcelanę czy inne ciekawe sprzęty. Warto zaplanować aranżacje kuchni w ten sposób, aby urządzenia elektroniczne częściowo stały się także elementami wystroju wnętrza. Jeśli jednak chcemy osłonić część roboczą kuchni od reszty pomieszczenia, warto mimo wszystko postawić na wyspę, która podzieli kuchnie połączoną z salonem na dwie niezależne części.

Maszyny stolarskie

Salon z kuchnią i jadalnią

Połączenie kuchni z salonem jest często równoznaczne  z urządzeniem we wspólnej przestrzeni także części jadalnianej. Nie jest to problemem, ponieważ stół z większą ilością krzeseł zlokalizowany w okolicy salonu stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla większych rodzin lub osób, które często podejmują gości. Dzięki niemu, osoby przebywające zarówno w kuchni, salonie, jak i jadalni mogą swobodnie komunikować się ze sobą. To rozwiązanie sprawia, że przestrzeń staje się idealnie dopasowana do potrzeb jej użytkowników, a każda z osób zamieszkująca dom może wybrać fragment przestrzeni tylko dla siebie. W ten sposób, jedna osoba może gotować, inne oglądać telewizje, albo nawet odrabiać lekcje przy stole w jadalni. Rozwiązanie, który prawdziwie służy rodzinnym relacjom! Jeśli masz możliwość umiejscowienia wyjścia na ogród w salonie, który został połączony jadalnią oraz kuchnią, będzie to świetne rozwiązanie – szczególnie w ciepłych, letnich miesiącach.

Budowa domów Szczecin