Piwnica – to doskonałe miejsce na realizację twojego hobby!

Data dodania: 02.03.2018


To miejsce w domu raczej nie budzi pozytywnych skojarzeń – piwnica, bo o niej mowa, najczęściej jest przeznaczona do przechowywania rzeczy już nam niepotrzebnych. My jednak wiemy, że to miejsce ma nieograniczone niemal możliwości aranżacji! Właśnie dlatego przychodzimy do Was z kilkoma pomysłami na zagospodarowanie tej przestrzeni, dzięki czemu powiększysz metraż swojego domu i tym samym zyskasz miejsce, w których możesz rozwijać swoje zainteresowania i hobby. Wpadłbyś na to? Przekonaj się o tym, jak przydatnym miejscem może stać się dla ciebie piwnica!

Zacznijmy od kwestii oświetlenia – piwnica jest zazwyczaj pozbawiona okien i dostępu do światła dziennego – w końcu znajduje się w przyziemiu. Jest to powód, dla którego warto jest zadbać o oświetlenie tego miejsca. Kolejnym problemem może być wilgoć, która często występuje w pomieszczeniach piwnicznych. Już projekt domu powinien uwzględniać odpowiednią jej wentylację, aby uniknąć tej przykrej sytuacji w przyszłości. Tyle wystarczy na początek – już niedługo będziesz mógł w pełni cieszyć się swoją nową piwnicą użytkową!

Deweloper Szczecin

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – wiele piwnic nie posiada wystarczającego oświetlenia, przez co stają się ponurymi pomieszczeniami. Nawet w sytuacji, kiedy projekt domu zakłada umieszczenie w piwnicy małych okien – światła może być za mało. Czasami jednak półmrok może być pozytywną kwestią – na przykład podczas pracy twórczej. Jeśli malujesz, rzeźbisz lub robisz inne rzeczy manualne – pomyśl o pracowni w piwnicy! Jeśli natomiast często robisz zdjęcia i chciałbyś je własnoręcznie wywoływać – piwnica będzie świetnym miejscem. Piwnica to także może być twoja strefa relaksu – w końcu tak rzadko możemy schować się przed całym światem i odpocząć.

Firma budowlana Szczecin

Piwnica to pomieszczenie coraz chętniej wykorzystywane przez fanów różnego rodzaju sportów. Możesz na przykład umieścić w niej stół do tenisa stołowego, albo nawet małe boisko dla najmłodszych – do hokeja lub kręgli, a może do minigolfa? Pomyśl tylko – dzieci beztrosko i bezpiecznie bawią się w piwnicy, a ty korzystasz z chwili wytchnienia na górze domu. Jeżeli regularnie ćwiczysz – możesz w piwnicy ustawić kilka maszyn i stworzyć małą, prywatną siłownię. Możesz korzystać z niej bez żadnych ograniczeń, nie musisz kupować karnetu, a do tego nikt nie będzie ci przeszkadzał. Nie będziesz także organizował wypraw na drugi koniec miasta, aby poćwiczyć! Wszystko rozgrywa się dosłownie pod twoim nosem.

Ostatni pomysł to utworzenie w piwnicy składziku na wina – odpowiednia temperatura i mała ilość światła to doskonałe warunki do przechowywania wina.

Nowe budownictwo Kołobrzeg