Czy oświetlenie zewnętrzne powinno być uwzględnione w projekcie domu?

Data dodania: 02.03.2018


Myślisz, że oświetlenie nieruchomości jest kwestia drugorzędną, a projekt domu wcale nie musi być drogi!

Bardzo wiele właścicieli domów (lub przyszłych właścicieli) twierdzi, że dobór oświetlenia nie jest tak istotny, jak projekt domu. Czy jest to prawda? Nie do końca – profesjonalny architekt wnętrz już w trakcie podstawowych prac będzie umiał zaplanować kwestię oświetlenia domu. Jest ono bardzo ważne z wielu względów – może wpływać na nasze samopoczucie (zwłaszcza jesienią i zimą), a także oświetla nasz dom po zmroku, zapewniając jego mieszkańcom pełne bezpieczeństwo. Oświetlenie to element wyposażenia domu, z którego będziesz korzystał przez najbliższe lata, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór.

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Firma budowlana Szczecin

Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne – możesz zasugerować architektowi lampy, które będą dobrane do późniejszego wystroju domu. Oświetlenie na zewnątrz daje ci także możliwość wyboru tych elementów elewacji, które twoim zdaniem wyglądają szczególnie atrakcyjnie. Dzięki temu twój dom będzie prezentował się atrakcyjnie również po zmroku, a jasne światło dodatkowo może odstraszyć potencjalnego złodzieja. Pamiętaj, że nawet wieczorem lub w nocy twój dom nie musi ginąć w odmętach ciemności. Dzięki właściwemu doborowi lamp, łatwo podkreślisz to, co w twoim domu jest najlepsze. Możesz również wytyczyć ścieżkę świetlną prowadzącą wprost do domu, dzięki słupkom oświetleniowym. Kiedy masz dom z wielkim ogrodem z grillem lub stawem – będą one doskonale wyglądać, kiedy obok  nich umieścisz dobre oświetlenie. Możesz wybrać system oświetleniowy, który da ci możliwość starowania zdalnego – bez wychodzenia z domu!

Domy Kołobrzeg

Czasami zdarza się, że właściciele domów obawiają się większego zużycia energii elektrycznej w powodu dodatkowego oświetlenia. To wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami! Nowoczesne systemy oświetleniowe są zdecydowanie energooszczędne i nie ma szans, aby szczególnie obciążyły twój portfel.

Trzeba przyznać, że oświetlenie domu jest przede wszystkim bardzo estetycznym dodatkiem, który może podkreślić walory twojego budynku – warto jednak pamiętać o tym że w oświetleniu domu chodzi także o to, aby po zmroku czuć się bezpiecznie na własnej posesji. Kiedy wybierasz projekt domu, poproś architekta lub taką osobę jak deweloper, aby uwzględnił w planowaniu kwestię oświetlenia. Możesz również poprosić o wersję ze specjalnymi czujnikami ruchu, które mają za zadanie ostrzec nas przed obcą osobą na terenie posesji. Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, a pamiętaj o tym, że włamania zdarzają się coraz częściej – zwłaszcza w nowo wybudowanych domach!

Deweloper Szczecin