Jakich domów szukamy, czyli trendy w projektowaniu

Data dodania: 02.11.2017


W dzisiejszych czasach panująca aktualnie moda ma często niebagatelny wpływ na podejmowane przez nas decyzje. Modą kierujemy się wybierając odzież, samochody, a często nawet pożywienie. Dlaczego wciąż interesują nas trendy? Chcemy za nimi podążać, ponieważ dzięki temu zyskujemy wygodę. Pomimo dużego dynamizmu trendów, moda w projektowaniu domów nie jest aż tak zmienna. Projekt domu, który cieszy się popularnością często wynika z rozwoju cywilizacji i co za tym idzie – technologii. Zmieniamy sposób, w jaki żyjemy, a co za tym idzie – zmieniać muszą się także nasze nieruchomości. Obecnie idealnym rozwiązaniem dla wielu osób jest projekt domu idealnie dopasowany do potrzeb jego mieszkańców. Jaki on ma być? Przede wszystkim oszczędny, ekologiczny, a także designerski. Dużą rolę odgrywa także cena, dlatego warto już na początku zapoznać się z kosztami inwestycji. Wykonując projekt domu, można wstępnie oszacować, jak duże one będą.

Budowa domów Szczecin

DOMY PARTEROWE

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że domy parterowe cieszą się niezmienną popularnością od wielu lat – ostatnio jest ona jeszcze większa. Osoby planujące budowę domu, pragną aby ich życie domowe zostało skumulowane na jednym poziomie, a brak barier architektonicznych, takich jak schody, jest dużym plusem. Dom posiadający jedynie parter jest rozwiązaniem komfortowym, które ułatwia komunikację pomiędzy jego mieszkańcami. Dodatkowo, zrezygnowanie ze schodów podniesie poziom bezpieczeństwa najmłodszych domowników, nie będzie też problemem dla osób w podeszłym wieku. Także sytuacja ekonomiczna ma duży wpływ na decyzję o postawieniu na projekt domu parterowego – jest to najzwyczajniej w świecie oszczędniejsza opcja. Dzięki ograniczeniu czasy budowy, możemy szybciej wprowadzić się do nowego domu, a jeśli następnie będziemy chcieli powiększyć obszar mieszkalny naszego domy, możemy zawsze zaadaptować w tym celu poddasze. Mimo tego, że dom parterowy zajmie więcej miejsca na kupionej przez nas działce niż ten parterowy, jego bryła będzie prezentowała się naprawdę okazale.

PODWÓJNY GARAŻ

Projekt domu z podwójnym garażem coraz częściej jest wybierany przez osoby, decydujące się na budowę własnej nieruchomości. Nie ukrywajmy – najczęściej, miejsce w którym stanie nasz nowy dom położone jest z dala od połączeń komunikacji miejskiej. Właśnie dlatego, konieczne jest posiadanie auta, lub coraz częściej – dwóch samochodów. Jeśli pracujemy, a nasze dzieci chodzą do szkoły lub przedszkola, 4 kółka mogą okazać się niezbędne. Właśnie dlatego podwójny garaż wpisany w bryłę budynku, to trend, który ostatnimi czasy dominuje projekty domów w mieście Szczecin i nie tylko.

Projektowanie domów Szczecin